Локо (Пд) на Тунчев загуби от Берое (галерия+видео)

Берое надви Локомотив (Пд) с 3:1 като гост в контролна среща, играна на "Лаута". Алиун Фал (35) даде аванс за гостите, а Кукула (51) удвои. Лукас Салинас (61) намали изоставането на пловдивчани. Еривалдо (87) вкара трети гол във вратата на "смърфовете". Този двубой беше и неофициален дебют за новия наставник на "смърфовете" Александър Тунчев, който пое отбора след напускането на Бруно Акрапович.

72 Локомотив (Пловдив) - Берое
Тунчев не можеше да разчита на повиканите в националния отбор на България Мартин Луков, Димитър Илиев и Бирсент Карагарен. Парвиз Умарбаев пък е с националния отбор на Таджикистан.

Снощи стана ясно, че Георги Ангелов от състава на Берое също ще се присъедини към лагера на националния отбор и по този начин Димитър Димитров днес можеше да разчита на лимитиран откъм бройка състав. С националния отбор на България са още Александър Цветков, Александър Василев и Християн Василев. Гаюс Макоута и Стивън Фуртадо също са със своите национални отбори. Заради контузии срещата днес пропуснаха още Ибрахима Конте, Теди Мезаг и Еривалдо.
Първото сериозно положение в мача бе на сметката на Локомотив. В 8-ата минута Николай Николаев центрира много добре в наказателното поле, а там Момчил Цветанов засече с глава. Топката обаче премина покрай лявата греда. В следващите минути положения пред двете врати липсваха, а "смърфовете" владееха повече топката.
В 30-ата минута Берое организира добра атака, при която Иван Минчев намери Али на десния фланг. Защитникът центрира, а топката се отби в Милош Петрович и описа много неприятна за Илко Пиргов парабола. За щастие на вратаря топката не влезе във вратата му, а кацна върху напречната греда и излезе в аут.
Пет минути по-късно Берое поведе в резултата с гол на Алиун Фал. До попадението се стигна след грешка на Илко Пиргов, който се засуети при върната към него топка и поднесе кълбото в краката на Ерсон Коста-Кукула. Последва меко центриране в наказателното поле, което намери Алиун Фал, а нападателят се разписа с крак с хубав удар от въздуха.

В 51-ата минута Берое се възползва от лошата подредба в защитата на "смърфовете" и нанесе втори удар. Този път Крум Стоянов центрира от левия фланг и намери Кукула. Нападателят засече от въздуха и отбеляза втори гол за тима си, въпреки че Пиргов успя да играе с топката.
В 61-ата минута Локомотив намали чрез Лукас Салинас. Гомис пресече подаване на футболист на Берое и подаде с едно докосване към Кенан Муслимович. Нападателят комбинира с Лукас Салинас, а халфът с дрибъл спечели около 25 метра и се разписа, останал очи в очи с вратаря на гостите.
В 73-ата минута Гомис от състава на Локомотив получи червен картон, след като влезе малко по-грубо в краката на Кукула. Това бе втори жълт картон за защитника и той напусна терена преждевременно. Все пак неговото място на терена зае юношата на "черно-белите" Петър Петров. В 87-ата минута Берое сложи точка на спора с гол в 87-ата минута на Еривалдо. До попадението се стигна след мощен удар, който вратарят на Локомотив Кристиан Томов отрази. Топката обаче попадна на крака на Еривалдо, който от метър разстояние не сбърка.

ЛОКОМОТИВ - БЕРОЕ 1:3