Великолепен ЦСКА-София изненада Рома насред Рим (видео + галерия)

@@@ Рома пък нацели напречната греда чрез Мхитарян, а към края на срещата Джеко не вкара от два метра на празна врата. Срещата започна с натиск на домакините. Първата по-сериозна опасност дойде след шут на Вилар в третата минута, който Бусато изби в корнер. След неговото изпълнение топката се задържа пред наказателното поле на червените. Последва центриране отляво и Смолинг прати топката в мрежата на българския тим, но попадението бе отменено поради засада. В 7-ата минута ЦСКА-София отправи два изстрела чрез Али Соу, вторият от които доста опасен, но покрай лявата греда. В 21-ата минута Мазику се пребори великолепно с играч на вълците, нахлу в наказателното поле и можеше да подаде към непокрития Соу, но предпочете да стреля, а след рикошет топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Занев не успя да вкара от метър с глава, но дори да го бе направил попадението нямаше да бъде зачетено заради засада. В 33-ата минута Рома изпусна най-чистото положение до този момент. Мхитарян изскочи сам срещу Бусато след двойно подаване и прехвърли бразилския страж, но за късмет на нашия тим топката се отклони в напречната греда. През второто полувреме ЦСКА-София заигра по-силно от своя противник, създаде няколко отлични положения и малко не достигна на тима да отбележи гол. Четири минути след почивката ЦСКА-София като по чудо не откри резултата. Санкаре стреля с глава от 5 метра, засичайки центриране отдясно, но Лопес изби. Последва добавка от 8-9 метра на Антов с крак, но над вратата. В 65-ата минута Соу намери резервата Енрике, който шутира в близкия ъгъл, но Лопес улови. Седем минути по-късно българският тим изпусна още едно положение. Санкаре изведе Соу сам срещу Лопес, таранът си поведе топката с гърди и шутира, но право в ръцете на вратаря. В 79-ата минута Пелегрини осъществи двойно подаване пред наказателното поле на червените и стреля, но Бусато изби. В 84-ата минута реферът допусна груба грешка в ущърб на ЦСКА-София. При контраатака Вилар фаулира Енрике, но топката остана в Тиаго и трима червени се озоваха срещу двама състезатели на домакините. Съдията обаче отсъди нарушение, а не авантаж и спря головата атака. Рома отговори с много опасно положение в 85-ата минута, когато Педро се откъсна отляво и центрира към появилия се в края на срещата Джеко, но звездата на Рома не успя да засече от два метра в празната врата. До края на двубоя българският тим демонстрира брилянтна игра в отбрана и на няколко пъти опита да контраатакува, но до някакви по-сериозни опасности пред двете врати не се стигна. В другата среща от групата Клуж и Йънг Бойс завършиха 1:1. Така румънците запазиха първото си място с 4 точки, колкото имат и италианците, които обаче са с по-лоша голова разлика. Швейцарците и ЦСКА-София, които ще играят следващите два мача помежду си, имат по една точка.

РОМА - ЦСКА-СОФИЯ 0:0