Късна драма в Благоевград! Пирин взе дербито с Миньор (видео)

В следващите минути голови положения липсваха, а играта бе равностойна. Така се стигна до 27-ата минута, в която Пирин като по чудо не стигна до втори гол. От удобна позиция за удар Манолев реши да комбинира с Преслав Йорданов. Нападателят обаче не успя да достигне с шпагат до центрираната топка.  В 41-ата минута гостите от Перник изравниха чрез Антон Славчев. Футболистът на Миньор засече с глава центриране, при което стражът Франческо Руберто успя да се намеси. При добавката Славчев не сгреши и върна тима си в мача.  В 47-ата минута Пирин можеше да поведе за втори път, но гредата спря "орлетата". Центриране по земя на Айна беше блокирано от Павлин Челиков, а в опита си да изчисти бранителят нацели страничната греда. В 51-ата минута Николай Бодуров намери с дълго подаване Айна зад гърба на защитата в жълто-черно. Нападателят отигра топката, но Леонтиев успя да блокира в ъглов удар. Секунди по-късно Спас Георгиев не успя да преодолее стража на Миньор, останал очи в очи с него и с човек зад гърба си.   В 75-ата минута Леонтиев се намеси чудесно при опасен шут на Айна.  ПИРИН - МИНЬОР 3:21:0 Станислав Манолев (9)1:1 Антон Славчев (41)1:2 Антон Славчев (60)2:2 Преслав Йорданов (90 д)3:2 Преслав Йорданов (90+5) ПИРИН: Франческо Руберто, Александър Бастунов, Архан Исуф, Николай Бодуров, Стилиян Николов, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Станислав Манолев, Джон Айна, Спас Георгиев, Преслав Йорданов:  МИНЬОР: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Антон Славчев, Павлин Чиликов, Виктор Райчев, Янко Сандански, Иван Вълчанов, Стефан Методиев, Калоян Йосифов, Борислав Будинов, Четин Садула: