Винисиус и Куртоа пак зарадваха Реал Мадрид (видео + галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид пое водачеството в Ла Лига след успех с 2:0 при гостуването си на Леванте в среща от петия кръг. Винисиус Жуниор реализира гол в 16-ата минута, а Карим Бензема удвои в 95-ата минута. Бразилецът направи голям пропуск през второто полувреме, а след почивката вече традиционно Тибо Куртоа се отличи с няколко важни спасявания.
Марко Асенсио и Винисиус Жуниор получиха роли по двете крила на атаката, в центъра на която очаквано застана Карим Бензема. Начо Фернандес се появи като десен краен бранител вместо контузения Дани Карвахал. @@@ Едва стотина секунди след началото на мача “белите” създадоха първа опасност. Лука Модрич центрира и защитник изчисти от малкото наказателно поле пред Бензема. В петата минута Хосе Моралес беше изведен в наказателното поле, но си поведе прекалено дълго топката. В 16-ата минута гостите от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до попадение. Винисиус овлади отбита топка и от 16 метра я завъртя в обратния ъгъл за 0:1. @@@ В 31-ата валенсианци отговориха след корнер. Топката беше центрирана на втора греда, където Вукчевич надскочи Начо и заби топката в напречната греда. До края на полувремето не се появи нова добра възможност пред нито една от вратите. Второто полувреме започна с остри атаки на “лос меренгес”. В 49-ата минута Лука Модрич получи пространство отдясно с чудесни предпоставки за продължение, но сбърка паса. В 50-ата защитата на “синьо-червените” допусна топката да бъде отнета, а след това последва удар в гредата на Бензема. Две минути по-късно Асенсио изведе Винисиус, който копна топката покрай вратаря в далечния ъгъл, но нямаше късмет и кълбото мина много близо до гредата, но в аут. @@@ Още три минути по-късно Винисиус получи кристален шанс за нов гол, но не упражни контрол при удара и насочи далеч от целта, а позицията беше на седем метра от голлинията фронтално срещу вратата. В 58-ата Енис Барди шутира от разтояние и Тибо Куртоа боксира. Две минути по-късно валенсианци отправиха далечен изстрел, топката се отклони от Каземиро, заблуди вратаря, но стражът на "белите" някак успя да избие с крак, макар да беше тръгнал в другата посока. @@@ В 68-ата минута Модрич центрира и Рамос успя да вкара с глава. Попадението не беше зачетено заради засада. След триминутна консултации със своите ВАР помощници съдията каза, че няма гол. Засадата беше много тънка, но капитанът на "белите" освен това избута в гръб своя съперник. В 77-ата Клерк беше изведен под ъгъл срещу Тибо Куртоа и би в тялото на белгийския страж. Последва центриране и неточен удар с глава. @@@ В края на двубоя Леванте хвърли всичко в предни позиции. Така в 95-ата Бензема тръгна зад центъра при паса, стигна до вратаря, финтира притичал защитник и вкара за крайното 0:2. Това беше първи гол за френския нападател от началото на сезона. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА