Септември (Симитли) измъкна победата в Габрово (видео)

Отборът Септември (Симитли) надви Янтра (Габрово) с 1:0 като гост в мач от 8-ия кръг на Втора лига.  Единственото попадение беше дело на Ивайло Михайлов в 31-ата минута с глава. Така новият наставник на гостите Тодор Киселичков дебютира с успех, който е първи за клуба от югозападна България далеч от неговия стадион през този сезон. Победата е общо четвърта за тима от Симитли, докато поражението е четвърто поред за габровци на Стоян Ацаров.Домакините могат да съжаляват, че пропуснаха да вземат поне точка, тъй като създадоха няколко чисти положения. Две страхотни спасявания на Чарлз Тейлър, отменен гол и страхотен пропуск накрая обаче се оказаха решаващи за Янтра.Гостите също имаха своите възможности, като в 85-ата минута гредата лиши Септември от втори гол, когато резервата Запро Динев стреля в десния стълб на Иван Гошев. Стражът по-рано беше спасил вратата си от втори гол.

Септември имат вече 12 точки и заема пета позиция, а Янтра остана с шест точки на 14-то място в класирането.

ЯНТРА - Септември (Симитли) 0:10:1 И.Михайлов (31)

ЯНТРА:

Иван Гошев, Илиян Попов, Костадин Гаджалов, Мартин Ангелов, Христо Митев, Ивайло Иванов, Петър Казаков, Искрен Писаров, Емил Колев, Атанас Стоименов, Пламен Кожухаров

СЕПТЕМВРИ (Симитли):

Чарлз Тейлър, Кристиян Михайлов, Николай Стоилков, Евгени Тунтев, Борислав Вакадинов, Илия Карапетров, Руслав Иванов, Христо Младенов, Китан Василев, Анатоли Лулейски, Ивайло Михайлов

Съдия

: Николай  Малджански

Стадион:

"Христо Ботев", Габрово СЪСТАВИТЕ КЛАСИРАНЕ ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЯНТРА ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ