Фордж отново спечели титлата в Канада

Фордж ФК победи Hалифакс Уондърърс с 2:0 и спечели за втори пореден път титлата от канадската футболна Висша лига.
Александър Ачиниоти-Джонсън и Максим Тисо се разписаха през второто полувреме и клубът от Хамилтън спечели трофея. С него Фордж получи и директна квота за груповата фаза на турнира Шампионска лига в зона КОНКАКАФ. Фордж откри след час игра, след като вратарят Крисчън Окснър закъсня с излизането си при ъглов удар и Ачиниоти-Джонсън вкара с глава. Халифакс натисна за изравняване, но Тисо оформи крайния резултат в 90-та минута с гол от пряксвободен удар. Сезон 2020 във Висшата лига на Канада носи прякора "Островните игри", след като отборите бяха затворени в "балон" в Шарлъттаун на остров Принц Едуард - една от десетте канадски провинции.