Локо (Пд) надви Славия, но даде две жертви преди мача от ЛЕ (галерия+видео)

Локомотив (Пловдив) записа втори пореден успех в шампионата, след като се наложи с 2:0 като гост на Славия.
 Анте Аралица (34) даде аванс на гостите, а Бирсент Карагарен (81) оформи крайния резултат. "Смърфовете" могат да бъдат доволни от спечелените три точки, но не и от контузиите, които получиха двама основни футболисти на тима и то дни преди гостуването на Локомотив на ФК Искра от турнира Лига Европа. През първото полувреме Парвиз Умарбаев получи контузия и беше заменен принудително, а същото се случи и с Дейвид Малембана.  Домакините търсеха първа победа през сезона, след като записаха равенство 1:1 с Черно море на старта и допуснаха загуба с 0:3 срещу Лудогорец. Пловдивчани загубиха в първия кръг от съгражданите от Ботев, но след това надвиха Ботев Враца.
Венци Стефанов за жребия в ЛЕ, Киркор и Гарабед, двата ЦСКА и Крушарски
Треньорът на Локо Бруно Акрапович не можеше да разчита единствено на Йосип Томашевич, който беше трансфериран в гръцкия Атромитос. В стартовия състав на "белите" попаднаха Ивайло Димитров и капитанът Янис Карабельов. Последният мач между двата тима беше на 20 юни, когато Славия спечели с 1:0 на "Лаута". Преди началото на двубоя Ивайло Димитров получи специална фланелка за своя мач номер 100 за "белите". През първите 15 минути на двубоя в "Овча купел" двата тима трудно достигаха до опасност пред противниковата врата, а удари липсваха. В 27-ата минута домакините имаха претенции за непоказан втори жълт картон и респективно червен на Парвиз Умарбаев за остро влизане на халфа в краката на Попадийн. При нарушението Умарбаев получи контузия, която принуди Акрапович да го извади от игра и на негово място да пусне Петър Витанов. В 34-ата минута гостите поведоха в резултата с гол на Анте Аралица. Хърватинът получи добро подаване в наказателното поле от Димитър Илиев и с шут с левия крак в обратния ъгъл преодоля Стергиакис, опитал да пресече пътя на топката.   В 43-ата минута Илиев отново изведе Аралица, като този път нападателят излезе очи в очи със Стергиакис, но не успя да го преодолее. Гръцкият страж се отчете с добро спасяване с крак, което отказа Аралица. Малко преди попадението за Локо имаше напрежение в Сектор "А". Феновете на Славия обиждаха Бруно Акрапович, Христо Крушарски и футболистите на Локо. В началото на второто полувреме Акрапович извърши втора принудителна смяна. Играта напусна Дейвид Малембана, а неговото място на терена зае Георги Минчев. В 54-ата минута Димитър Рангелов нанесе опасен шут след меко подаване от Янис Карабельов, който прелетя над напречната греда. В 58-ата минута отново Рангелов беше този, който изтормози защитата на пловдивчани. Опитният нападател засече с глава центриране от десния фланг, но ударът му премина покрай дясната греда. В 63-ата минута Петър Витанов постави топката на главата на Анте Аралица. Хърватинът беше сам на втора греда, но ударът му с глава прелетя над вратата. В 64-ата минута Венцислав Бенгюзов изведе блестящо Калоян Кръстев. Нападателят финтира Диниш Алмейда и центрира по земя в наказателното поле, а там Филип Кръстев стреля от няколко метра. Мартин Луков трябваше да се намесва и то по страхотен начин, за да запази вратата си суха. Четири минути по-късно Ивайло Димитров центрира, а Калоян Кръстев засече с глава. Топката обаче беше лесна за Луков, който улови безпроблемно. В 71-ата минута Георги Минчев показа чудесен дрибъл, след което и техника, с която преодоля първо Карабельов, а след това и Андреа Христов. Нападателят на "смърфовете" излезе очи в очи със Стергиакис и когато изглеждаше, че ще прати топката в мрежата, гръцкият страж на "белите" спаси. В 75-ата минута дебют с екипа на Локомотив направи Кристиан Илич. Той замени голмайстора Анте Аралица. В 81-ата минута Бирсент Карагарен затвърди доброто си представяне с екипа на Локомотив през последната година с ново попадение. Филип Кръстев подцени ситуация в близост до наказателното поле на "белите". Топката стигна до Карагарен, който с дрибъл премина през трима защитници, излезе сам срещу Стергиакис и с мощен шут в близкия ъгъл не остави никакъв шанс на вратаря. Малко след това гол на Димитър Илиев не беше зачетен правомерно заради засада на капитана. В добавеното време Лукас Салинас показа чудесната си техника срещу Милен Гамаков, но ударът му изневери и стреля над вратата. Това бе и последното голово положение в мача, в който Локомотив се поздрави с трите точки.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ 0:20:1

Анте Аралица

(34)0:2

Бирсент Карагарен

(81)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: Антонис Стергиакис, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Христо Попадийн, Милен Гамаков, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Калоян Кръстев, Ивайло Димитров, Димитър Рангелов ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Парвиз Умарбаев, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица КЛАСИРАНЕ