Бърнли прекъсна изключителната серия на Ливърпул на "Анфийлд" (видео)

Бърнли измъкна точка от гостуването си на "Анфийлд", след като завърши 1:1 с Ливърпул в двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг. Така изключителната серия на мърсисайдци от 24 поредни домакински победи за първенство бе прекъсната. Иначе шампионът започна много добре и заслужено поведе със страхотен гол на Андрю Робъртсън. Няколко много важни намеси на Ник Поуп попречиха на домакините да увеличат преднината си. Веднъж и гредата спря Роберто Фирмино. Бърнли изравни от нищото в 69-ата минута с гол на Джей Родригес. До края "червените" имаха основателни претенции за дузпа, която не бе отсъдена, а Бърнли можеше да стигне дори до победата, след като удар на Гудмундсон срещна напречната греда.
Това е първият случай от 18 месеца, в който Ливърпул не успява да победи на "Анфийлд" в мач от Премиър лийг. Юрген Клоп направи четири промени в сравнение с мача с Брайтън. Андрю Робъртсън, Фабиньо и Садио Мане се завърнаха сред 11-те, а младият Къртис Джоунс започна като титуляр в Премиър лийг за първи път в кариерата си. Той замени контузения капитан Джордан Хендерсън. Неко Уилямс отново стартира, въпреки че този път бе отдясно на отбраната, което е по-типичната за него позиция. Крис Ууд се завърна сред титулярите на Бърнли за сметка на Матей Видра. В добавеното време на първата част вратарят на Бърнли отново спаси гостите, след като изби над вратата си много качествен удар на Садио Мане. Доминацията на шампионите продължи и след почивката. В 49-ата минута удар на Фирмино по земя срещната далечната греда, а малко по-късно Къртис Джоунс бе изведен в наказателното поле, но изстрелът му с левия крак премина встрани. В 70-ата минута Юрген Клоп направи двойна смяна - младите Уилямс и Джоунс отстъпиха местата си на Александър-Арнолд и Кейта. Секунди след това обаче Бърнли изравни от нищото. Тарковски успя да се пребори и да свали с глава едно дълго подаване в наказателното поле на Ливърпул, след което Джей Родригес намери много добре топката и с изстрел по земя от 15 метра направи 1:1. Повторенията по-късно показаха, че свободният удар, след който дойде първоначалното центриране в наказателното поле на Ливърпул е бил отсъден заради несъществуваща засада на играч на Ливърпул. Това обаче не промени статуквото в резултата. В 84-тата минута Гудмундсон препъна Робъртсън на границата на наказателното поле. Домакините поискаха дузпа, като изглеждаше, че имат основания за това, но такава не бе отсъдена, а и ВАР не се намеси. Три минути след това Ливърпул извади късмет, след като изстрел именно на Гудмундсон срещна напречната греда. Ливърпул има 93 точки, което означава, че трябва да победи в оставащите си три мача до края, ако иска да подобри рекорда от 100 точки на Манчестър Сити. Бърнли записа пети мач без загуба, като отборът остава в битката за Лига Европа. СТАТИСТИКА ТУК!