Божинов изработи гол, но тимът му се засили към Серия "Б"

Българският нападател Валери Божинов записа близо 25 минути игра за Парма при изненадващата домакинска загуба с 1:2 от Бари на стадион "Енио Тардини", която доближи "дуковете" на 2 точки от зоната на изпадащите в калчото. Родният футболист се появи в игра на мястото на Анжело в 68-ата минута, след като гостите бяха повели с 0:1 след попадение на Алесандро Паризи няколко минути по-рано. Търсещият първи официален гол за 2011 година българин бе много близо до изравняване, но стреля в аут от 8 метра след центриране отдясно. Въпреки това десет минути преди края Божинов се реваншира, след като изработи изравнителното попадение на Амаури. Българинът центрира хубаво с левия крак и прати топката на главата на бившия играч на Ювентус, който неспасяемо я насочи във вратата на Жан-Франсоа Жиле, който преди това отрази два удара на Ернан КреспоОтборът на Парма, който по това време вече играеше с трима чисти нападатели в лицето на Креспо, Амаури и Божинов,  търсеше пълен обрат, но в даденото от рефера продължение резервата Алварес се откъсна от защитата на домакините и прати топката в мрежата на Антонио Миранте за крайното 1:2.Това е първи исторически успех на "Тардини" за последния в класирането на Серия "А" южняшки отбор.По този начин Божинов и компания останаха на 16-о място с 32 точки седем кръга преди края. Тифозите на тима ги изпратиха с освирквания, след като за последните пет домакинства отборът има едва 2 точки, а поражението е второ поредно пред собствена публика. Застрашителното 18-о място е само на 2 точки - (Чезена е с 30 точки). От своя страна Бари, който е с единия крак в Серия "Б", записа четвърта победа в първенството, но остана далеч назад на 20-о място с актив от 20 точки.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА!МАЧЪТ МИНУТА ПО МИНУТА!КЛАСИРАНЕ!