Кшиштоф Стелмах: Излязохме много съсредоточени и победихме

Старши-треньорът на полския ЗАКСА (Кендженджин-Кожле) Кшиштоф Стелмах заяви след успеха над ЦСКА с 3:0 и 15:12 в "златния" гейм във втория полуфинал за Купата на CEV, че са излязли много съсредоточени и за това са успяли да победят.

"Щастливи сме, че се класирахме за финала. За някои играчи, включително и за мен като треньор, ще бъде първи европейски финал. Имах възможността да играя на финал като играч и да призная беше много приятно и забавно. Загубихме първия мач в България, но сега излязохме на полето много съсредоточени. Може би дори прекалено много. Особено в първите два гейма губихме лесни топки, но когато трябваше да атакуваме го направихме. Играхме на 100% за разлика от срещата в България, където се видяха слабите ни страни, но като домакини ни бе по-лесно. Поздравления за момчетата, защото този финал им струва много лишения. Работихме усилено и се опитахме да стигнем до тук", коментира Стелмах.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ЗАКСА - ЦСКА 3:0 - Златен гейм 15:12 - ТУК!!!