Нант зарадва феновете си

Отборът на Нант постигна победа с 2:0 над Ница в мача между двата отбора от седмия кръг на Лига 1. "Канарчетата" вкараха по едно попадение във всяко полувреме и сломиха опитния си съперник. Резултатът бе открит от Филип Джорджевич в 27-ата минута, когато нападателят довкара в мрежата една избита топка от младия вратар Муе Асен. В края на първата част пък плеймейкърът на гостите Кристиан Брюлс се контузи и трябваше да бъде заменен. В края на мача резервата Фернандо Аристигета оформи крайното 2:0 за Нант. Така новакът е Лига 1 събра десет точки и вече заема девето място. Ница пък е с една повече на седма позиция.Другият новак в елита Гинган също имаше поводи за радост. Бретанците разбиха с 5:1 Сошо, който затъва все повече. Петима различни футболисти се разписаха във вратата на Симон Поплен, но интересното е, че голмайсторът на домакините Мустафа Ятабаре не бе сред тях - Кристоф Маднан, Клаудио Бовю, Юнус Санхаре и Стивън Ланжил. За Сошо почетният гол вкара Седрик Бакамбю. Гинган е на 13-о място с осем точки, докато Сошо е на дъното с две и остава единственият отбор, който не е записвал победа от началото на шампионата.Трудни времена и за Бордо, след като отборът не успя да победи като домакин Реймс и мачът завърши наравно 0:0. Жирондинците са в зоната на изпадащите с шест точки, докато Реймс е на десето място с десет.Тулуза записа втора поредна победа, надигравайки с минималното 1:0 Лориен. Единственото попадение бе дело на нападателя Мартин Брайтуайт в средата на втората част. "Виолетовите" заемат 12-а позиция с девет точки, а Лориен е с две по-малко на 16-о място. СТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕ