Черноморец се наложи с 2:1 над Берое в последната контрола и за двата отбора

Черноморец се наложи с 2:1 над Берое в контролна среща, която е последна и за двата отбора преди старта на новото първенство. Беройци откриха резултата в 21-ата минута чрез Иван Горанов, а още до почивката Лъчезар Балтанов изравни за бургазлии. Новото попълнение Жереми Манзоро донесе успеха на гостите в 59-ата.Домакините бяха по-активни в началните минути на мача, но стигнаха до гол след грешка в бургаската защита. Иван Горанов открадна топката от защитник на Черноморец, напредна сам срещу Ник Дашев и вкара под плонжа му. Веднага след това Дашев спаси вратата си от втори гол, след като спаси удар на Дончо Атанасов.В 33-ата минута Исуф Уатара избяга от персоналния си пазач Иво Иванов, който го фаулира в наказателното поле с цената на дузпа. Лъчезар Балтанов вкара за 1:1, а до края на полувремето беройци опитаха да стигнат до второ попадение. Неумението им да завършват обаче им попречи.След почивката картината не се промени, а играта в голяма част от времето беше равностойна. В 59-ата минута новото попълнение Жереми Манзоро изскочи зад защитата на Берое, след като получи пас от Марко Родригес-Маркиньо, преодоля вратаря Макенджиев и бутна топката в мрежата.До края беройци имаха две възможности за гол, но Дончо Атанасов и Александър Манолов не бяха точни.Състави:Берое: Благой Макенджиев, Педро Еудженио, Иво Иванов, Игнат Дишлиев, Георги Динков, Атанас Зехиров, Мартин Райнов, Иван Горанов, Амир Саюд, Дончо Атанасов, Джери Ситое (Емил Ангелов, Елио Мартинс, Пламен Тенев, Александър Манолов)Черноморец: Ник Дашев, Венелин Филипов, Георги Терзиев, Бруно Оливейра, Франсиско Мигел Гомеш-Чико, Милен Гамаков, Гаел Нлундулу, Марко Родригес-Маркиньо, Марк Пангво, Исуф Уатара