Черноморец се наложи с 2:1 над Берое в последната контрола и за двата отбора

Черноморец се наложи с 2:1 над Берое в контролна среща, която е последна и за двата отбора преди старта на новото първенство. Беройци откриха резултата в 21-ата минута чрез Иван Горанов, а още до почивката Лъчезар Балтанов изравни за бургазлии. Новото попълнение Жереми Манзоро донесе успеха на гостите в 59-ата.

Домакините бяха по-активни в началните минути на мача, но стигнаха до гол след грешка в бургаската защита. Иван Горанов открадна топката от защитник на Черноморец, напредна сам срещу Ник Дашев и вкара под плонжа му. Веднага след това Дашев спаси вратата си от втори гол, след като спаси удар на Дончо Атанасов.

В 33-ата минута Исуф Уатара избяга от персоналния си пазач Иво Иванов, който го фаулира в наказателното поле с цената на дузпа. Лъчезар Балтанов вкара за 1:1, а до края на полувремето беройци опитаха да стигнат до второ попадение. Неумението им да завършват обаче им попречи.

След почивката картината не се промени, а играта в голяма част от времето беше равностойна. В 59-ата минута новото попълнение Жереми Манзоро изскочи зад защитата на Берое, след като получи пас от Марко Родригес-Маркиньо, преодоля вратаря Макенджиев и бутна топката в мрежата.

До края беройци имаха две възможности за гол, но Дончо Атанасов и Александър Манолов не бяха точни.

Състави:

Берое: Благой Макенджиев, Педро Еудженио, Иво Иванов, Игнат Дишлиев, Георги Динков, Атанас Зехиров, Мартин Райнов, Иван Горанов, Амир Саюд, Дончо Атанасов, Джери Ситое (Емил Ангелов, Елио Мартинс, Пламен Тенев, Александър Манолов)

Черноморец: Ник Дашев, Венелин Филипов, Георги Терзиев, Бруно Оливейра, Франсиско Мигел Гомеш-Чико, Милен Гамаков, Гаел Нлундулу, Марко Родригес-Маркиньо, Марк Пангво, Исуф Уатара