Майорка запази шансове за спасение (видео)

Майорка запази шансове за спасение след като записа изключително важна поледа с 1:0 над Бетис в последния мач от 36-ия кръг в Примера дивисион. Домакините на "Иберостар Естади" надхитриха своя съперник и се отлепиха от дъното в класирането, като все още могат да оцелеят в елита при добро развитие в оставащите два кръга.Единственият гол в мача падна в 21-ата минута, а негов автор бе Томер Хемед, който бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и довкара една лошо избита от вратаря топка. След това домакините създадоха още доста голови положения, но не се възползваха от тях, докато играчите на Бетис рядко застрашаваха противниковата врата.С тази победа Майорка събра актив от 32 точки и вече изостава само с 3 от спасителното 17-то място, което в момента се заема от Ла Коруня. Бетис пък изпусна чудесен шанс да се изкачи на 6-ата позиция и остава 7-ми с 52 точки в актива си.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ