Бока се класира за четвъртфинал на Копа Либертадорес

Бока Хуниорс отстрани Коринтианс на осминафиналите в турнира Копа Либертадорес след равенство навън 1:1. Аржентинците продължават напред след общ резултат 2:1. В 25-ата минута на двубоя на стадион "Пакаембу" Хуан Роман Рикелме откри резултата в полза на гранда от Буенос Айрес, изненадвайки вратаря Касио с точния си удар. Само минута преди това гол за домакините от Сао Пауло беше отменен заради спорна засада. В началото на двубоя Леандро Марин от Бока игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Карлос Амария не отсъди дузпа. Бразилският тим изравни в началото на второто полувреме чрез Паулиньо. До края на срещата Коринтианс опита да реализира необходимите за отбора две попадения, но Бока Хуниорс се бранеше умело и успя да се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу сънародниците си от Нюелс Олд Бойс. Отборът от Росарио спечели с 2:1 като гост срещу Велес Сарсфилд и с общ резултат 2:2, но с повече отбелязани попадения на чужд терен продължава напред в престижния турнир. Още през първото полувреме на двубоя на стадион "Ел Форлин" в аржентинската столица Милтон Каско и Игнасио Скоко реализираха попадения в полза на Нюелс Олд Бойс. Осем минути преди края Факундо Ферейра върна един гол за домакините, но той не беше достатъчен, за да бъде избегнато отпадането.