СуперМарио се събуди и донесе успех на Милан (видео)

Италианският гранд Милан се измъчи срещу изпадащия Болоня в първата среща от 24-ия кръг на Серия А, но стигна до успеха с 1:0 в заключителните минути. Победният гол за "росонерите" отбеляза нападателят Марио Балотели пет минути преди края на двубоя. СуперМарио овладя топката в центъра след отбиване на поредната дръзка контратака на Болоня, напредна няколко крачки и със страховит удар от далечна дистанция откри резултата. За Милан този двубой беше завръщане  на победния път, който беше прекъснат в миналия кръг след поражението с 1:3 при гостуването на Наполи.  Успехът беше много ценен за момчетата на треньора Кларънс Зеедорф, тъй като в предстоящата седмица играят с Атлетико (Мадрид) в Шампионската лига. Милан е единственият италиански отбор във фазата на елиминациите.Очаквано домакините взеха инициативата от първата минута на двубоя на "Сан Сиро" и стигнаха до първата си чиста голова възможност едва след десетина минути игра, но Марио Балотели стреля разсеяно и не успя да огорчи гостите от Болоня. В 31-ата минута Балотели стреля директно от пряк свободен удар, пред вратата на Милан Кристиан Дзакардо е бил в засада.Домакините така и не материализираха превъзходството си през първото полувреме и така двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0. През второто полувреме гостите от Болоня станаха по-дръзки в контраатаките си и на два пъти създадоха добри възможности за гол.Четвърт час преди края плеймейкърът на Милан Кака се самоконтузи, като стъпи на криво при организацията на поредната атака на тима си и напусна играта за кратко.Невероятен малшанс лиши Милан от попадение десет минути преди края. Пацини беше изведен дълбоко зад отбраната на Болоня, овладя топката в наказателното поле и я върна пред вратата на връхлитащия Кака, но бразилецът не успя да се разпише в създалото се меле, а малко след това беше и заменен.Двубоят вървеше към своя край и по всичко изглеждаше, че Милан ще преглътне поредното горчиво хапче в изключително тежкия си сезон, когато звездният нападател Марио Балотели взе нещата в свои ръце. СуперМарио овладя топкатав центъра, напредна в полето на Болоня и от далечна дистанция порази вратата на гостите. До края на мача Балотели имаше още една възможност да стигне до гол, но ударът му от пряк свободен удар не намери целта.В крайна сметка Милан взе трите точки, които го изкачиха на деветата позиция в класирането.МИНУТА ПО МИНУТАСнимка: Getty Images