Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

СуперМарио се събуди и донесе успех на Милан (видео)

Италианският гранд Милан се измъчи срещу изпадащия Болоня в първата среща от 24-ия кръг на Серия А, но стигна до успеха с 1:0 в заключителните минути. Победният гол за "росонерите" отбеляза нападателят Марио Балотели пет минути преди края на двубоя. СуперМарио овладя топката в центъра след отбиване на поредната дръзка контратака на Болоня, напредна няколко крачки и със страховит удар от далечна дистанция откри резултата.

За Милан този двубой беше завръщане  на победния път, който беше прекъснат в миналия кръг след поражението с 1:3 при гостуването на Наполи.  Успехът беше много ценен за момчетата на треньора Кларънс Зеедорф, тъй като в предстоящата седмица играят с Атлетико (Мадрид) в Шампионската лига. Милан е единственият италиански отбор във фазата на елиминациите.

Очаквано домакините взеха инициативата от първата минута на двубоя на "Сан Сиро" и стигнаха до първата си чиста голова възможност едва след десетина минути игра, но Марио Балотели стреля разсеяно и не успя да огорчи гостите от Болоня. В 31-ата минута Балотели стреля директно от пряк свободен удар, пред вратата на Милан Кристиан Дзакардо е бил в засада.

Домакините така и не материализираха превъзходството си през първото полувреме и така двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0. През второто полувреме гостите от Болоня станаха по-дръзки в контраатаките си и на два пъти създадоха добри възможности за гол.

Четвърт час преди края плеймейкърът на Милан Кака се самоконтузи, като стъпи на криво при организацията на поредната атака на тима си и напусна играта за кратко.

Невероятен малшанс лиши Милан от попадение десет минути преди края. Пацини беше изведен дълбоко зад отбраната на Болоня, овладя топката в наказателното поле и я върна пред вратата на връхлитащия Кака, но бразилецът не успя да се разпише в създалото се меле, а малко след това беше и заменен.

Двубоят вървеше към своя край и по всичко изглеждаше, че Милан ще преглътне поредното горчиво хапче в изключително тежкия си сезон, когато звездният нападател Марио Балотели взе нещата в свои ръце. СуперМарио овладя топкатав центъра, напредна в полето на Болоня и от далечна дистанция порази вратата на гостите. До края на мача Балотели имаше още една възможност да стигне до гол, но ударът му от пряк свободен удар не намери целта.
В крайна сметка Милан взе трите точки, които го изкачиха на деветата позиция в класирането.

Снимка: Getty Images