Елче с важна победа без Гари Родригес

Отборът на Елче се поздрави с важна победа срещу пряк конкурент в борбата за оцеляване в испанската Примера дивисион. Елче спечели с 1:0 срещу гостуващия Алмерия в среща от 22-ия кръг. Попадението реализира Кристиан Ерера в 60-ата минута. В последната минута втори жълт, съответно червен картон получи защитникът на Елче Дамиан Суарес, но това не попречи на домакините да грабнат трите точки.В групата на Елче за срещата не бе новото холандско попълнение на тима Гари Родригес, който съвсем доскоро носеше фланелката на Левски.Елче събра 24 точки след тази победа и се намира на 15-о място в класирането. Алмерия е на 17-а позиция с 22 точки - само на 2 над зоната на изпадащите.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ