Аталанта взе минимален успех над Каляри (видео)

Аталанта записа минимална победа с 1:0 в домакинството си на Каляри от 20-ия кръг в Серия "А". Домакините в Бергамо трябваше доста да се потрудят, но все пак измъкнаха трите точки в мача и нанесоха трето поредно поражение на своя съперник, който вече пет поредни мачя не може да стигне до победата.Единственото попадение в двубоя бе дело на Джакомо Бонавентура в 68-ата минута. Тогава след центриране от дясно Макси Моралес свали с глава за халфа в наказателното поле, където той от движение засече кълбото в мрежата. В самия край на мача пък гостите останаха в намален състав след като Виктор Ибарбо бе изгонен с директен червен картон.С тази победа Аталанта събра актив от 24 точки и се изкачи до 11-ата позиция в класирането. Каляри пък остава на 14-ото място с 21 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ