Манчестър Сити без проблем на полуфинал за Купата на лигата (видео)

Отборът на Манчестър Сити се класира без проблем на полуфинал за Купата на лигата. Тази вечер "гражданите" спечелиха категорично с 3:1 в гостуването си на Лестър от четвъртфинала и си осигуриха продължаване напред. Александър коларов в 8-ата и Един Джеко в 40-ата и 53-ата минута дадоха преднина от три гола на гостите, а почетното попадение за "лисиците" бе дело на Лойд Дайър в 77-ата минута.Срещата започна отлично за "гражданите", които още в 8-ата минута стигнаха до откриване на резултата. Александър Коларов изпълни по прекрасен начин един пряк-свободен удар и не даде шанс за реакция на Каспър Шмайхел за 0:1. В 40-ата минута гостите удвооиха преднината си след като Джеймс Милнър центрира за Един Джеко и той с глава засече кълбото в мрежата. В 53-ата минута отново босненецът успя да се разпише за 0:3 и отново головият пас бе даден от Милнър. В 77-ата минута Лестър все пак направи поражението си малко по-почетно след като Лойд Дайър се възползва от пас на Пол Кончески и оформи крайното 1:3.Така Манчестър Сити продължава да показва страхотна форма в последно време и записа нова убедителна победа в актива си, като продължава напред в турнира.Англия, Купа на лигата, 1/4-финал:Лестър - Манчестър Сити 1:30:1 Коларов (8)0:2 Джеко (40)0:3 Джеко (53)1:3 Дайър (77)МИНУТА ПО МИНУТА