Германия ще срещне Дания на четвъртфиналите

Отборът на Германия се класира за четвъртфиналите на световното първенство по хандбал за жени след победа над Ангола с 29:21. Германките завършиха без загуба мачовете в груповата фаза и продължават да демонстрират отлична форма след рутинна победа на осминафиналите срещу Ангола в мач, игран в Нови Сад. На четвъртфиналите Германия ще срещне тима на Дания, който в друг осминафинален мач се наложи над Черна гора с 22:21. Полша също продължава напред след победа срещу Румъния с 31:29. Полякините губеха с четири гола на почивката, но успяха да обърнат мача в своя полза и на четвъртфиналите ще срещнат тима на Франция, който постигна категорична победа над Япония с 27:19.Осминафинални срещи от световното първенство по хандбал за жени в Сърбия: Германия - Ангола 29:21 (13:10) Дания - Черна гора 22:21 (11:12) Полша - Румъния 31:29 (13:17) Франция - Япония 27:19 (12:9)тази вечер: Унгария - Испания Бразилия - Холандия Норвегия - Чехия Република Корея - Сърбия