Федерацията по джудо награди изявените спортисти през годината

Ръководството на Българска федерация по джудо (БФД) награди най-изявените си спортисти през 2013 година на специална церемония, която беше уважена от медалистите и представители на водещите клубове. Българските джудоки спечелиха шест медала от европейски и световни първенства, а освен това стигнаха и до седем пети места в големите турнири през сезона. "Резултатите през 2013 година са отлични. С шестте медала от големите първенства, два от които са златни европейски титли, нашият спорт заема едно от водещите места в България. Благодаря на състезателите, че се бориха за победи и ни накараха да се гордеем с тях", заяви генералният секретар на федерацията Асен Коруджиев.Сред наградените спортисти попаднаха: - Ивайло Иванов - европейски шампион за мъже до 23 години; - Борислава Дамянова - европейски шампион за девойки до 21 години; - Ивелина Илиева - трета на европейско първенство за жени до 23 години; - Бетина Темелкова - трета на световно първенство за жени; - Цветелина Цветанова - трета на световно първенство за девойки до 18 години; - Янислав Герчев - пети на европейско първенство за мъже; - Даниел Дичев - пети на европейско първенство за мъже до 23 години; - Тереза Джурова - пета на европейско първенство за жени до 23 години; - Валентин Алипиев - пети на европейско първенство за мъже до 21 години.