Атлетик (Б) се залепи зад лидерите след обрат над Малага (видео)

Атлетик (Билбао) постигна ценен успех в гостуването си на Малага от 14-ия кръг на Примера дивисион тази вечер. Баските направиха пълен обрат от 1:0 до 1:2 и грабнаха трите точки, като така се доближиха плътно зад лидерите в класирането.Домакините първи откриха резултата в мача. В 38-ата минута при едно центриране в наказателното поле Маркос Анхелери продължи с глава към Хуан Лопес - Хуанми, който също с глава прати топката в мрежата за 1:0. Гостите обаче успяха да се върнат в мача в 68-ата минута, когато след центриране от корнер на Маркел Сусаета засече от близо топката в мрежата за 1:1.В 83-ата минута пък Малага остана с човек по-малко на терена, след като Франсиско Портийо бе изгонен от игра заради груб фаул. Играчите на Атлетик се възползваха от открилия им се шанс и само две минути по-късно Икер Муниаин донесе успеха на своя тим за крайното 1:2.Така Атлетик събра актив от 26 точки и заема 5-ата позиция в класирането, като изостава само на точка от четвъртия Виляреал. Малага пък се намира на 14-ата позиция в таблицата с 13 спечелени точки до момента.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ