Пламен Христов и Уейленд с разгромна победа

Българинът Пламен Христов, който през новия сезон играе в тима на Уелейнд Баптист Юнивърсити в колежанското първенство на САЩ, се представи добре, а "пионерите" записаха разгромен успех при втората си поредна победа за годината.Тимът на Христов се наложи със 102:67 над Саутуест след изключително силно второ полувреме. На почивката Уейленд изоставаше със седем точки - 35:42, но във втората половина на двубоя реализира 67 точки срещу едва 25 за съперника и се поздрави със заслужен успех.Българският баскетболист игра 14 минути и се отчете със 7 точки, 2 борби и 1 асистенция, но нямаше ден в стрелбата и реализира 3 от 8 опита от игра, включително една тройка.Маркъс Монро бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а Бари Джонсън добави 20.