ЦСКА падна пред 12 000 на "Тича" - много спорна дузпа и отменен гол вбесиха армейците (видео+галерия)

ЦСКА загуби с 1:2 при гостуването си на Черно море в дербито от 16-ия кръг на "А" група. Срещата, която се игра пред 12 000 зрители, изобилстваше от здрави сблъсъци и спорни съдийски отсъждания. Армейците поведоха с гол на Емил Гъргоров за радост на над 3 000 червени запалянковци, но Симеон Райков изравни. В 36-та минута реферът Станислав Тодоров отсъди изключително спорна дузпа, която Бакари реализира и по този начин моряците обърнаха резултата в своя полза още до почивката.През втората част скандалите продължиха, тъй като попадение на Апостол Попов бе отменено поради много спорна засада на Валентин Илиев.В края на срещата пък съдията изгони наставника на армейците Стойчо Младенов за бурни словесни реплики и хващане на топката преди тя да е напуснала игралното поле. В тази ситуация червения цвят на картона видя и помощник треньорът на тима Анатоли Нанков.През първия четвърт час играта бе равностойна и без нито един удар по посока на една от двете врати. В 20-та минута капитанът на моряците отправи първия шут в мача, но изстрелът му от фаул мина над напречната греда.Резултатът бе открит от Емил Гъргоров в 22-та минута при първата опасна атака за ЦСКА. Бадема се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и реализира след фалцов изстрел с левия крак от 16 метра. В 33-та минута моряците изравниха след изключително изпълнение на Симеон Райков от фаул. Нападателят на варненци замахна да изпълни нарушението, цялата стена на армейците скочи и той пусна леко топката по земя, която влезе в долния ляв ъгъл на Черни.Само три минути по-късно Черно море осъществи пълен обрат след гол от дузпа на Бакари. Станислав Тодоров отсъди 11-метровия наказателен удар за нарушение на Янчев срещу Райков, но решението на съдията бе изключително спорно.След почивката ЦСКА натисна своя противник, основно чрез центрирания от всички точки на терена.В 56-та минута гостите от София вкараха топката в мрежата на Михайлов чрез Апостол Попов, но попадението бе отменено. В тази ситуация появилият се като резерва Мартин Петров центрира отлично към Валентин Илиев, централният бранител върна топката с глава към намиращия се на празна врата Попов и десният бек на армейците отбеляза. Голът обаче бе отменен заради отсъдена спорна засада на Илиев.В 72-та минута ЦСКА като по чудо не изравни. Янчев проби и центрира към Сидибе, който от 5 метра стреля право в тялото на Михайлов и топката излезе в корнер.До края на срещата моряците се върнаха в защита и разчитаха основно на контраатаки, при които на няколко пъти можеха да отбележат и трети гол, но грешни решения при последния пас ги лишиха от успех.От своя страна на няколко пъти армейците поискаха да им бъде отсъдена дузпа за игра с ръка на футболисти на Черно море в собственото им наказателно поле, но Станислав Тодоров остана безмълвен.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕМИНУТА ПО МИНУТАФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧАснимка: Илия Стоименов, Sportal.bg