Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

ЦСКА падна пред 12 000 на "Тича" - много спорна дузпа и отменен гол вбесиха армейците (видео+галерия)

ЦСКА загуби с 1:2 при гостуването си на Черно море в дербито от 16-ия кръг на "А" група. Срещата, която се игра пред 12 000 зрители, изобилстваше от здрави сблъсъци и спорни съдийски отсъждания.

Армейците поведоха с гол на Емил Гъргоров за радост на над 3 000 червени запалянковци, но Симеон Райков изравни. В 36-та минута реферът Станислав Тодоров отсъди изключително спорна дузпа, която Бакари реализира и по този начин моряците обърнаха резултата в своя полза още до почивката.

През втората част скандалите продължиха, тъй като попадение на Апостол Попов бе отменено поради много спорна засада на Валентин Илиев.

В края на срещата пък съдията изгони наставника на армейците Стойчо Младенов за бурни словесни реплики и хващане на топката преди тя да е напуснала игралното поле. В тази ситуация червения цвят на картона видя и помощник треньорът на тима Анатоли Нанков.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без нито един удар по посока на една от двете врати. В 20-та минута капитанът на моряците отправи първия шут в мача, но изстрелът му от фаул мина над напречната греда.

Резултатът бе открит от Емил Гъргоров в 22-та минута при първата опасна атака за ЦСКА. Бадема се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и реализира след фалцов изстрел с левия крак от 16 метра.

В 33-та минута моряците изравниха след изключително изпълнение на Симеон Райков от фаул. Нападателят на варненци замахна да изпълни нарушението, цялата стена на армейците скочи и той пусна леко топката по земя, която влезе в долния ляв ъгъл на Черни.

Само три минути по-късно Черно море осъществи пълен обрат след гол от дузпа на Бакари. Станислав Тодоров отсъди 11-метровия наказателен удар за нарушение на Янчев срещу Райков, но решението на съдията бе изключително спорно.

След почивката ЦСКА натисна своя противник, основно чрез центрирания от всички точки на терена.

В 56-та минута гостите от София вкараха топката в мрежата на Михайлов чрез Апостол Попов, но попадението бе отменено. В тази ситуация появилият се като резерва Мартин Петров центрира отлично към Валентин Илиев, централният бранител върна топката с глава към намиращия се на празна врата Попов и десният бек на армейците отбеляза. Голът обаче бе отменен заради отсъдена спорна засада на Илиев.

В 72-та минута ЦСКА като по чудо не изравни. Янчев проби и центрира към Сидибе, който от 5 метра стреля право в тялото на Михайлов и топката излезе в корнер.

До края на срещата моряците се върнаха в защита и разчитаха основно на контраатаки, при които на няколко пъти можеха да отбележат и трети гол, но грешни решения при последния пас ги лишиха от успех.

От своя страна на няколко пъти армейците поискаха да им бъде отсъдена дузпа за игра с ръка на футболисти на Черно море в собственото им наказателно поле, но Станислав Тодоров остана безмълвен.