Лудогорец не се смили над Дунав

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 като гост Дунав Русе в мач реванш от 1/16-финалите за купата на България. Двубоят бе протоколен, тъй като в първата среща в Разград "орлите" се наложиха с 4:1. Първото попадение в срещата реализира Върджил Мисиджан в 63-ата минута. Холандецът се освободи от противников играч и с прецизен шут прати кълбото в далъчния ъгъл във вратата на русенци. В 76-ата минута Михаил Александров вкара втори гол, разписвайки се след пробив и центриране на Мисиджан. В 90-ата минута Владимир Каптиев отбеляза почетно попадение за своя тим, след като бе изведен зад гърба на защитата.През всичките 90 минута на мача шампионът на България диктуваше събитията на терена и победата бе напълно заслужена. Лудогорец съвсем спокойно можеше да отбележи и още попадения, но пропуски направиха Себастиян Ернандес и Жуниор Кишада.Втородивизионният тим пък създаде най-чистото си голово положение в 35-ата минута. Владимир Каптиев излезе сам срещу стража Аргилашки, но стреля над напречната греда.В 51-ата минута Върджил Мисиджан бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Фабио Ешпиньо, който не бе достатъчно съсредоточен и пропусна да се разпише.ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:20:1 Мисиджан 630:2 Александров 761:2 Каптиев 90ДУНАВ: Георгиев, Джелилов (78-Цирков), Григоров, Милчев, Хасанов, Уатара, Димов, Иванов (82-Димитров), Стоев (29-Георгиев), Раденцов, КаптиевЛУДОГОРЕЦ: Аргилашки, Кайсара, Шоко, Моци, Витиня, Бургзорг, Ешпиньо, Ернандес (72-Китов), Абало (67-Александров), Мисиджан, КишадаЖълти картони: Витиня, ЛудогорецГригоров, Дунав