Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Лудогорец не се смили над Дунав

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 като гост Дунав Русе в мач реванш от 1/16-финалите за купата на България. Двубоят бе протоколен, тъй като в първата среща в Разград "орлите" се наложиха с 4:1.

Първото попадение в срещата реализира Върджил Мисиджан в 63-ата минута. Холандецът се освободи от противников играч и с прецизен шут прати кълбото в далъчния ъгъл във вратата на русенци. В 76-ата минута Михаил Александров вкара втори гол, разписвайки се след пробив и центриране на Мисиджан. В 90-ата минута Владимир Каптиев отбеляза почетно попадение за своя тим, след като бе изведен зад гърба на защитата.

През всичките 90 минута на мача шампионът на България диктуваше събитията на терена и победата бе напълно заслужена. Лудогорец съвсем спокойно можеше да отбележи и още попадения, но пропуски направиха Себастиян Ернандес и Жуниор Кишада.

Втородивизионният тим пък създаде най-чистото си голово положение в 35-ата минута. Владимир Каптиев излезе сам срещу стража Аргилашки, но стреля над напречната греда.

В 51-ата минута Върджил Мисиджан бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Фабио Ешпиньо, който не бе достатъчно съсредоточен и пропусна да се разпише.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2