Митроглу простреля Андерлехт три пъти за първия успех на Олимпиакос (видео)

Олимпиакос постигна първа победа в Група C на Шампионската лига, надделявайки с класическото 3:0  над Андерлехт като гост. Герой за гърците бе Костас Митроглу, който записа хеттрик, демонстрирайки изключителна ефективност пред противниковата врата. За сметка на това младият и неопитен отбор на Андерлехт не успя да реализира своите положения, като най-фрапантен в това отношение бе пропускът от бялата точка на Митрович в 25-ата минута.  В 17-ата минута Костас Митроглу откри резултата, въпреки че домакините от Андерлехт започнаха по-активно двубоя. Владимир Вайс и Хавиер Савиола изработиха попадението, като аржентинецът подаде отляво и Митроглу засече отблизо за 0:1. Домакините продължиха да създават възможности, които да пропускат с лека ръка, като в 25-ата минута Андерлехт дори получи правото да изпълни дузпа, която Александър Митрович пропусна да реализира. Така гостите се възползваха от единственото си чисто положение и се оттеглиха с гол аванс на почивката. Неопитността в младия състав на Андерлехт пък очевидно оказа своето влияние и домакините не успяха да материализират по-добрата си игра. В 56-ата минута отново Митроглу попари окончателно домакините с втори гол, след като се измъкна от засадата и с хладнокръвен завършек покачи на 0:2. 18 минути преди края Митроглу оформи своя хеттрик след асистенция на Давид Фустер. Този път попадението на нападателя на Олипиакос, който записва трети хеттрик от началото на сезона, бе изключително красиво.Олимпиакос е на второ място в Група C с три точки - колкото има и Бенфика. Лидер е ПСЖ с пълен актив от шест точки след два кръга.МИНУТА ПО МИНУТА