Митроглу простреля Андерлехт три пъти за първия успех на Олимпиакос (видео)

Олимпиакос постигна първа победа в Група C на Шампионската лига, надделявайки с класическото 3:0  над Андерлехт като гост. Герой за гърците бе Костас Митроглу, който записа хеттрик, демонстрирайки изключителна ефективност пред противниковата врата. За сметка на това младият и неопитен отбор на Андерлехт не успя да реализира своите положения, като най-фрапантен в това отношение бе пропускът от бялата точка на Митрович в 25-ата минута.

В 17-ата минута Костас Митроглу откри резултата, въпреки че домакините от Андерлехт започнаха по-активно двубоя. Владимир Вайс и Хавиер Савиола изработиха попадението, като аржентинецът подаде отляво и Митроглу засече отблизо за 0:1. Домакините продължиха да създават възможности, които да пропускат с лека ръка, като в 25-ата минута Андерлехт дори получи правото да изпълни дузпа, която Александър Митрович пропусна да реализира. Така гостите се възползваха от единственото си чисто положение и се оттеглиха с гол аванс на почивката. Неопитността в младия състав на Андерлехт пък очевидно оказа своето влияние и домакините не успяха да материализират по-добрата си игра.

В 56-ата минута отново Митроглу попари окончателно домакините с втори гол, след като се измъкна от засадата и с хладнокръвен завършек покачи на 0:2. 18 минути преди края Митроглу оформи своя хеттрик след асистенция на Давид Фустер. Този път попадението на нападателя на Олипиакос, който записва трети хеттрик от началото на сезона, бе изключително красиво.

Олимпиакос е на второ място в Група C с три точки - колкото има и Бенфика. Лидер е ПСЖ с пълен актив от шест точки след два кръга.