ХИК изтръгна победа срещу Копенхаген

Финландският ХИК изтръгна драматична победа с 2:1 над гостуващия Копенхаген в двубой от група В на Лига Европа. Домакините откриха чрез Джиден Баа в 26-ата минута. Резултатът се запази до самия край на мача, когато Пер Нилсен изравни, но датчаните не успяха да удържат равенсвото. В третата минута на добавеното време Макумба Канджи отбеляза победното попадение за ХИК. В другия мач от групата лидерите Торино и Брюж завършиха 0:0. Така белгийците имат 9 точки и си осигуриха класиране напред, Торино е с 8, ХИК има 6, а на дъното е Копенхаген с 4.В последния кръг ХИК гостува на Брюж, а Копенхаген приема Торино.ХИК Хелзинки - Копенхаген 2:11:0 - Баа (29)1:1 - Нилсон (90)2:1 - Канджи (93)МИНУТА ПО МИНУТА