Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

ХИК изтръгна победа срещу Копенхаген

Финландският ХИК изтръгна драматична победа с 2:1 над гостуващия Копенхаген в двубой от група В на Лига Европа.

Домакините откриха чрез Джиден Баа в 26-ата минута. Резултатът се запази до самия край на мача, когато Пер Нилсен изравни, но датчаните не успяха да удържат равенсвото. В третата минута на добавеното време Макумба Канджи отбеляза победното попадение за ХИК. В другия мач от групата лидерите Торино и Брюж завършиха 0:0.

Така белгийците имат 9 точки и си осигуриха класиране напред, Торино е с 8, ХИК има 6, а на дъното е Копенхаген с 4.
В последния кръг ХИК гостува на Брюж, а Копенхаген приема Торино.

ХИК Хелзинки - Копенхаген 2:1
1:0 - Баа (29)
1:1 - Нилсон (90)
2:1 - Канджи (93)