Джими Хауърд с 28 спасявания при разгромна победа на Детройт

Джими Хауърд направи 28 спасявания при победата на Детройт с 5:0 като гост срещу Кълъмбъс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това е двубой номер 19 без допуснат гол в кариерата на опитния вратар. Густав Никвист, Райли Шийхан, Дарън Хелм се разписаха в полза на гостите, а Томас Джурко и Томас Татар се отличиха с гол и асистенция. Две завършващи подавания записа Брендън Смит. Серията от две поредни победи на Кълъмбъс беше прекъсната с разгромния успех за Ред Уингс. Вратарят на домакините Сергей Бобровки се отличи с 35 спасени шайби.В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Питсбърг победи с 4:0 като гост срещу Монреал. Брю Бенет и Стив Дауни се разписаха през първата част, а Марк-Андре Флюри се отличи с 27 спасени шайби. Брандън Сътър и капитанът Сидни Крозби вкараха попадения във втория период. Отборът от Канада прекъсна серията си от шест поредни победи. Кори Прайс направи 18 спасявания на вратата на Монреал.Кал Клътърбък, Михаил Грабовски и Райън Стром се разписаха във втората част при победата на Ню Йорк Айлъндърс с 5:2 у дома срещу Тампа Бей. Брок Нелсън и Кейси Цизикас също бяха точни в полза на домакините. Ярослав Халак хвана 26 удара на хокеистите на Лайтнинг. Алекс Килърн и Ондрей Палат се разписаха в полза на Тампа Бей.Туука Раск се отличи с 33 спасявания за победата на Бостън с 2:0 у дома срещу Сейнт Луис. Патрис Бержерон и Тори Кръг вкараха попаденията за домакините в 24-ия двубой в кариерата на Раск без допуснат гол.