Автоголът на годината върна пулса на Дортмунд (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) надигна глава след пет поредни загуби в Бундеслигата, побеждавайки у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с минималното 1:0 в среща от 11-ия кръг. Кристоф Крамер от тима на гостите си вкара рядко срещан автогол в 58-ата минута. Успехът измъкна "жълто-черните" от зоната на изпадащите, след като до днес те бяха на последно място. За състава от Мьонхенгладбах пък това е първа загуба от началото на сезона и така Байерн (Мюнхен) остава единствен непобеден на този етап. Изправени до стената, момчетата на Юрген Клоп направиха един от най-силните си двубои изобщо. Те тотално смачкаха силния си съперник и почти не му позволиха да приближи вратата. Показателно е, че гостите успяха да отправят само един единствен удар към Роман Вайденфелер и той дойде чак в 65-ата минута. Дортмунд излезе с 10 от титулярите, с които преди седмица загуби от Байерн. Подкрепяните от препълнения "Сигнал Идуна Парк" играчи буквално "летяха" по терена, но топката така и не искаше да влезе. Още във 2-ата минута Марко Ройс пропусна да вкара, а в 8-ата минута неговият изстрел нацели гредата. След това 100-процентови положение изпуснаха Лукаш Пишчек и Хенрих Мхитарян. Когато пък топката летеше застрашително към някой от ъглите, вратарят Ян Зомер спасяваше с фамозни намеси.  И тогава съдбата реши да помогне. При тривиално разиграване в половината на Борусия (М) Крамер не прецени добре силата си и зрелищно прехвърли своя страж. Това е същият футболист, който през лятото започна като титуляр във финала на световното първенство, но в самото начало беше ударен тежко в главата и беше заменен. Оказа се, че халфът е с амнезия и не помни нищо от великия за Германия ден. Дори на терена той питал съдията дали това е финалът на Мондиала. Секунди след автогола Марко Ройс отново удари греда, за да се убедят всички, че днес над футболистите на Дортмунд явно тегнеше някаква прокоба.  Едва след това Мьонхенгладбах тръгна да играе в атака, но така и не съумя да сътвори нещо опасно. В заключителните секунди гостите се оголиха и последваха пропуски на Пиер-Емерик Обамеянг и Кевин Гроскройтц.След почивката за срещите на националните отбори вестфалци ги очакват три поредни гостувания - две в Бундеслигата и едно в Шампионската лига, което ще покажат дали е дошло време за възраждане.ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ТУКСТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ