Гръмки победи за Охайо стейт и Аризона стейт, провал за Оубърн

Охайо стейт направиха огромна стъпка по пътя към участие в плейофите на NCAA, размазвайки като гости шампионите на Биг Тен Мичиган стейт с 49:37. „Кестените“ пробягаха 268 ярда срещу защита №1 в конференцията, а Джей Ти Барет раздаде пасове за 300 ярда и се разписа общо пет пъти. Охайо стейт (8-1) се бетонираха първи в Източната дивизия и имат нужда от още само две победи за да играят финал на конференцията.

Натам в Пасифик 12 се запътиха Аризона стейт, който пресякоха четири паса на куотърбека на Нотр дейм Евърет Голсън (два от върнати за тъчдаун) и овладяха негов фъмбъл при гръмкото 55:31. „Слънчевите дяволи“ реализираха точките си в две дълги серии. Първата им помогна да поведат с 34:3 в края на първото полувреме, а другите 21 дойдоха във финалните 5:44 минути на мача. Аризона стейт (8-1) са първи в Южната дивизия, а титлата в Западната вече бе спечелена от Орегон.

Големите прецакани в събота се оказаха Оубърн. Вицешампионите на NCAA за 2013 г. изгубиха два фъмбъла дълбоко в половината на Тексас A&M в последните три минути и на свой терен отстъпиха с 38:41. Оубърн (7-2) са трети в Западната дивизия на Югоизточната конференция без практически шансове за титлата и с нужда от отчайващо много грешки на конкурентите в оставащите четири седмици за да играят плейофи.