С много късмет и с човек повече Тотнъм стигна до късен обрат срещу Астън Вила (видео)

Тотнъм успя да прекъсне негативната си серия в Премиър лийг, стигайки до късен обрат с 2:1 в гостуването си на Астън Вила. Андреас Вайман изведе бирмингамци напред в 16-ата минута, но след почивката всичко се обърна срещу домакините. Първо, в 69-ата минута, те останаха с човек по-малко след червен картон на Кристиан Бентеке, а в последните минути допуснаха пълен обрат след голове на Насер Шадли (84') и Хари Кейн (90')Домакините започнаха по-добре и Бентеке имаше две добри възможности, при втората от която ударът му срещна и гредата. Вайман все пак изведе бирмингамци напред в 16-ата минута, като по този начин сложи край на сухия период на Астън Вила, продължил 547 минути. Шарл Нзогбия проби по десния фланг и центрира по земя в наказателното поле, където австриецът се разтегна максимално, за да засече топката и да я прати в мрежата на Лорис. Емануел Адебайор пропусна две добри възможности, но като цяло гостите играха доста слабо. В 65-ата минута Бентеке получи директен червен картон. Нападателят влезе в конфликт с Мейсън, който доближи главата си до него, а Бентеке го бутна с ръка по бузата. В 84-ата минута Шадли бе изпуснат от отбраната на Вила при един корнер, изпълнен от Ламела. Топката стигна до белгиеца на далечната греда и той я прати във вратата - 1:1. Хари Кейн направи обрата пълен в последната минута, когато изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в главата на Бейкър и излъга Гузан за крайното 1:2. Това бе шеста поредна загуба за отбора на Астън Вила, който остава на 15-а позиция с 10 точки. Тотнъм се изкачи до осмо място, като "шпорите" имат 14 точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК!