Девойките до 17 г. загубиха от Русия

Българският национален отбор за девойки до 17 години загуби първия си мач от европейските квалификации. Момичетата на треньора Траян Радулов отстъпиха на Русия с 0:1. Въпреки тежкия терен на стадион "Калиакра" в Каварна, българките изиграха перфектно първо полувреме, като дори имаха повече възможности да открият резултата. Малко след началото на второто полувреме рускините поведоха в резултата. След разбъркване в наказателното поле Александра Трикина засече топката и вкара единствения гол в мача. Българките изпуснаха едно от най-чистите си положения в 93-та минута, когато нападателката Тея Пенкова се откъсна сама срещу вратарката на съперника, но отново лошото състояние на терена оказа влияние и топката и беше отнета. Във вторник, 28 октомври, българките ще играят срещу Англия от 15:00 часа, а в петък е последният мач срещу Молдова отново от 15:00 часа. И двете срещи ще се проведат на стадион "Калиакра" в Каварна. В другия мач от групата, който се игра в черноморския курорт Албена, Англия разгроми Молдова с 9:0.