Челси се справи със Спортинг за първата си победа в група "G" (видео+галерия)

Челси записа първата си победа в група "G" на Шампионската лига след като надигра с минималното 1:0 Спортинг в гостуването си в Лисабон. Така англичаните се отърсиха от домакинското равенство с Шалке 04 (1:1) в първия кръг и дори поведоха в групата. Лондончани можеха да спечелят и по-убедително, но направиха доста пропуски в мача. Все пак Неманя Матич в 34-ата минута вкара решителния гол, който донесе трите точки на "сините". Българският халф Симеон Славчев пък не бе в групата за мача за "лъвовете".Челси започна малко по-добре мача и в 15-ата минута Андре Шюрле опита удар към вратата на Руи Патрисио, който обаче бе на мястото си и спаси. Спортинг пък отговори с хубава атака по крилото на Луиш Нани, който центрира чудесно в наказателното поле, където Слимани стреля с глава, но не успя да затрудни Тибо Куртоа.Веднага след това обаче Челси имаше нова прекрасна възможност да стигне до откриване на резултата. В 22-ата минута Еден Азар бе изведен в наказателното поле, той върна за нахлуващия на скорост Андре Шюрле, който обаче от прекрасна позиция необезпокояван прати топката покрай вратата.Все пак по-добрата игра на гостите бе възнаградена в 34-ата минута. Тогава при едно центриране от фаул Неманя Матич бе изпуснат от защитата в наказателното поле и с много добре насочен удар с глава прати кълбото в мрежата за 0:1.Втората част започна с шанс за Нани, но ударът му бе неточен. В 55-ата минута обаче Челси трябваше вече да води с два гола преднина, като Оскар бе изведен сам срещу вратаря Патрисио, но бразилецът не успя да преодолее стража на съперника. Веднага след това Спортинг организира хубава контра и отново Нани имаше шанс да стреля, но отново бе неточен.В 80-ата минута Диего Коща можеше окончателно да реши мача, като бе изведен на скорост зад защитата, но ударът му бе неточен.Все пак Челси постигна това, което искаше от гостуването си в Лисабон и взе трите точки, като вече има актив от 4 и се изкачи на първото място в класирането. Спортинг пък остава на дъното та таблицата с 1 точка.МИНУТА ПО МИНУТА