Метц разби Реймс

Новакът в Лига 1 Метц продължава да оставя отлични впечатления с представянето си от началото на сезона във френския шампионат. Тимът от Източна Франция победи с 3:0 Реймс в мач от осмия кръг на първенството. Два гола отбеляза нападателят Хуан Фалкон, а едно попадение добави Ахмед Каши. И трите гола паднаха след почивката. Гостите пък завършиха мача с двама души по-малко, след като Крис Мавинга и Мадс Албек получиха червени картони. Това бе четвърта победа за Метц от началото на сезона и така тимът заема пето място в класирането с актив от 14 точки. Реймс пък е на предпоследно място със седем точки.Лориен продължава с негативната си серия и загуби с 0:2 като домакин от Евиан Тонон-Гайяр. Тимът от Савоя стигна до втори пореден успех, след голове на Джахариджа Коне и ветерана Седрик Барбоса. След загубата "мерлузите" са на 17-о място със седем точки. Евиан е със същия актив, но по-слаба голова разлика. Монпелие победи с 2:1 Гинган. Сюлейман Камара откри в началото на втората част, но Клаудио Бовю изравни за бретанците в 83-ата минута. Все пак домакините успяха да стигнат до победата с късен гол на Виктор Монтаньо. С победата днес Монпелие вече има 13 точки на седмо място. Гинган пък е на дъното с шест.