Бареа изведе Пуерто Рико до първа победа

Хосе Хуан Бареа помогна на Пуерто Рико да достигне до първа победа на световното първенство по баскетбол в Испания. Водени от 183-сантиметровият гард на Минесота, пуерториканците се справиха с Филипините със 77:73 и нанесоха четвърто поредно поражение на съперника си.Пуерто Рико започна срещата колебливо и филипинците се възползваха от това, като постепенно се откъснаха напред в резултата и след 10 минути преднината им вече бе 13:25.Филипините бяха начело и през цялата втора четвърт, но Бареа и компания завършиха частта силно и успяха да съкратят изоставането си до 39:44 на почивката.Третата част отново премина под диктовката на филипинските баскетболисти, които поддържаха преднината си между 3 и 6 точки. Две минути преди края на този период те бяха напред с 52:57 и точно в този момент Пуерто Рико взе инициативата и направи серия от 9-0, за да поведе с 61:57 след 30 минути.Последната четвърт започна със серия от 10-4 за Филипините, с която те отново поведоха - 65:67. Блатч и Бареа размениха по два коша за 70:70 две минути преди сирената, но в оставащите 120 секунди пуерториканците показаха повече желание и след 5 точки на Бареа и две на Рики Санчес триумфираха със 77:73.Сърцатият Бареа наниза 30 точки за победата на своя отбор, реализирайки 5/8 опита за 2 точки, 3/7 за 3 точки и 11/12 от наказателната линия. Освен това той добави 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка към статистиката си. Рики Санчес завърши с 13 точки.Андрей Блатч отново бе над всички за Филипините. Крилото на Бруклин вкара 25 точки и овладя 14 отскочили топки.Пуерто Рико има победа и три поражения, докато Филипините са с четири поредни загуби.