Малмьо изхвърли богаташкия Ред Бул Залцбург от Шампионската лига (видео)

Считаният за фаворит Ред Бул Залцбург се провали в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига след тежка загуба с 0:3 като гост на Малмьо. Австрийците спечелиха у дома с 2:1, но тази вечер бяха напълно безпомощни и с общ резултат 2:4 отпаднаха. В герой за Малмьо се превърна централният нападател Маркус Розенберг. Бившият шведски национал отбеляза два от головете. той откри резултата в 11-ата минута от дузпа и реши всичко с попадение в 84-ата. Преди това точен за шведите беше и Магнус Ериксен.Малмьо ще дебютира в груповата фаза на Шампионската лига, но отборът има сериозни традиции в евротуринирите и дори е финалист за КЕШ през 1979 година.МАЛМЬО - РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ 3:01:0 Розенберг (11) д.2:0 Ериксон (19)3:0 Розенберг (84)МИНУТА ПО МИНУТА* Малмьо се класира за груповата фаза с общ резултат 4:2КРАСИМИР ГЪЛЪБОВ