Ман Сити удари Ливърпул, Йоветич изригна за шампионите (видео + галерия)

Шампионът Манчестър Сити срази Ливърпул на своя стадион "Етихад Стейдиъм" с 3:1 в последния мач от втория кръг на английската Висша лига. Пред погледа на бившия нападател на Ман Сити Марио Балотели, който е най-новото попълнение на "червените", "гражданите" се поздравиха с победата след две попадения на черногорския нападател Стеван Йоветич и едно на аржентинеца Серхио Агуеро. В 41-ата минута Йоветич наказа грешка в отбраната на мърсисайдци, а в 55-ата пак той бе точен за 2:0. В 69-ата минута, секунди след влизането си в игра, Агуеро се разписа за 3:0. В 82-ата минута Пабло Сабалета си отбеляза автогол, като първоначално изглеждаше, че резервата Рики Ламбърт е реализирал попадение за Ливърпул. В 8-ата минута удар на босненския нападател на домакините Един Джеко мина встрани от вратата, пазена от Симон Миньоле, а минута по-късно Ливърпул отговори с хубав пас към намиращия се в наказателното поле на "гражданите" Рахим Стърлинг, но младият футболист, който получи топката с гръб към вратата, не успя да нанесе хубав удар. В 15-ата минута котдивоарският халф Туре Яя опита да изненада с далечен изстрел Миньоле, но белгийският страж бе на мястото си. В 31-ата минута нелош шанс за гол се откри пред мърсисайдци. Хендерсън получи топката в близост до вратата на Джо Харт и опита центриране към свой съотборник, но идеята не се получи. В 33-ата минута отново имаше напрежение пред вратата на Харт, но стражът изби удар от малък ъгъл на Даниел Стъридж. Топката се върна в Стъридж, който опита подаване, но топката не достигна до друг футболист на Ливърпул. В 41-ата минута шампионите излязоха напред в резултата с 1:0, след като домакините наказаха грешка в отбрана на своя съотборник. След центриране отдясно изглеждаше, че защитата на "червените" ще се справи със ситуацията, но Стеван Йоветич бе настоятелен и отмъкна топката пред погледа на действащия неубедително в тази ситуация новопривлечен ляв бек Алберто Морено. Озовал се съвсем близо до противниковата врата, черногорецът с мощен шут опъна мрежата зад Миньоле и даде аванс на "гражданите" в резултата. Четири минути след почивката Джеко получи хубав пас в близост до вратата на Ливърпул, но отигра лошо ситуацията. Две минути след това пък Йоветич стреля с глава след корнер, но не намери целта. В 53-ата минута пък Ливърпул се опита да изненада съперника си със заучено изпълнение от фаул, при което капитанът Стивън Джерард намери в наказателното поле на Сити Джордан Хендерсън, но халфът се забави и бе блокиран. В 55-ата минута резултатът стана 2:0. Автор на попадението отново бе Йоветич, като черногорецът бе и в основата на гола. Той подаде отлично с пета на Самир Насри, а французинът му върна жеста с асистенция. Насри пусна топката към непокрития Йоветич и нападателят с безпощаден шут вкара втория си гол в двубоя. Само три минути отново имаше напрежение пред вратата на Ливърпул. Йоветич не уцели вратата от непосредствена близост, но дори да бе реализирал попадение, то нямаше да бъде зачетено заради нарушение в нападение на Един Джеко. В 60-ата минута в игра за Ливърпул се появи новото попълнение Лазар Маркович и секунди по-късно се стигна до опасност за вратата на Харт, а в 62-ата минута Стъридж можеше да намали на 1:2, но ударът му бе блокиран от бранител на Сити. В следващите минути Стъридж първо с удар от малък ъгъл не успя да преодолее Харт, а после стреля лошо и с глава след центриране отляво на Морено. В средата на втората част травма получи Джеко и бе сменен от аржентинския голаджия Серхио Агуеро. И само секунди след появата си на терена Кун Агуеро направи резултата 3:0. В 69-ата минута той получи извеждащ пас от друга резерва - Хесус Навас, отскубна се от отбраната на Ливърпул и с хубав удар по земя преодоля Миньоле. В 82-ата минута тимът на Брендън Роджърс успя да намали изоставането си в резултата. Всъщност това бе автогол на аржентинеца Пабло Сабалета. Даниел Стъридж се пребори за топката отдясно на вратата на Сити и центрира отлично, слагайки топката на главата на резервата Рики Ламбърт. Джо Харт първоначално отрази удара на Ламбърт, но топката се удари в тялото на Сабалета и премина голлинията преди стражът отново да я избие.  Секунди след това Ливърпул имаше страхотен шанс за втори гол. Топката попадна в намиращия се в отлична позиция в наказателното поле на домакините Ламбърт след комична грешка в отбраната на Ман Сити, при която играч на "гражданите" изрита кълбото в тялото на свой съотборник. Ламбърт обаче отправи много лош удар и футболист на домакините изби топката пред голлинията.В заключителните минути нещата станаха още по-неприятни за мърсисайдци, тъй като трима футболисти на Ливърпул получиха травми - защитниците Глен Джонсън, Мартин Шкъртел и Алберто Морено. В крайна сметка, тимът на Мануел Пелегрини записа втора поредна победа в шампионата. В първия кръг "гражданите" победиха с 2:0 като гости Нюкасъл. Ливърпул пък записа първо поражение в първенството тази вечер, след като на старта надви трудно с 2:1 на "Анфийлд" Саутхамптън. Ман Сити е четвъртият отбор с две победи след първите два кръга в Англия. Останалите тимове с пълен актив от 6 точки дотук са Тотнъм, Челси и Суонзи. Ливърпул пък е девети с 3 точки.ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА ТУК!СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ