"Светците" шокираха Уест Хам насред Лондон (видео)

Тимът на Саутхамптън стигна до първа победа в английската Висша лига, след като изненада с 3:1 Уест Хам при визитата си на "Болейн Граунд" в Лондон. Възпитаниците на Роналд Куман обърнаха резултата в своя полза, след като малко преди края на първата част изоставаха с 0:1. Два гола за южняците отбеляза френският национал Морган Шнайдерлин, а Грациано Пеле оформи крайното 1:3 в Източен Лондон.

Марк Нобъл откри резултата в 27-ата минута на двубоя, след като ударът му рикошира в тялото на бранител на гостите и изненада Фрейзър Форстър. След това попадение обаче гостите бяха далеч по-добрия отбор на терена и още преди края на първото полувреме Морган Шнайдерлин възстанови равенството. Той бе най-бърз до топката, избита от Адриан дел Кастийо след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Душан Тадич.

Отново Шнайдерлин попадна в прегръдките на съотборниците си в 68-ата минута, оформяйки пълния обрат в мача с втория си гол. Джеймс Уорд-Праус центрира отлично и французинът удвои сметката си за мача за 1:2.

Крайното 1:3 оформи Грациано Пеле, който засече центриране на Натаниел Клайн и увеличи значително напрежението върху мениджъра на домакините Сам Алърдайс, който върепки сериозната селекция, която направи през лятото, не успява да удовлетвори очакванията на феновете на "чуковете".