Пропусната дузпа лиши Сент Етиен от върха

Отборите на Сент Етиен и Рен завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от третия кръг на Лига 1. Двата тима могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като имаха по няколко чисти положения за гол. Все пак домакините трябва да бъдат малко по-разочаровани от хикса, тъй като в края на първата част Мевлют Ердинч пропусна дузпа, отсъдена за фаул срещу него от страна на Мешер. Беноа Костил обаче успя да спаси и така запази точката за Рен. През втората част Сент Етиен отново владееше повече инициативата, но така и не успя да преодолее вратата на съперника. Така Сент Етиен пропусна да се изравни с Бордо на върха на класирането на Лига 1. Жирондинците са с три поредни победи, докато "зелените" са с две и едно равенство. Рен пък има четири точки след победа, равенство и загуба.