Реал Сосиедад взе аванс срещу Жо и компания (видео)

Бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо не успя да помогне на Краснодар да си тръгне с положителен резултат от гостуването на Реал Сосиедад в плейофите на Лига Европа. "Биковете" загубиха с 0:1, но все пак запазиха шансове за реванша на 28 август. Единствения гол в мача отбеляза Чаби Прието в 71-ата минута. В самия край на двубоя баските бяха близо до второ попаение, но изстрелът на Горка Елустондо срещна гредата. Гостите от Краснодар играха под възможностите си и рядко застрашаваха вратата на Субикарай Гони. Малко преди почивката те все пак стигнаха до гол, но той беше отменен заради засада на Маурисио Перейра.В друг мач от Лига Европа гръцкият Астерас Триполис постигна хубава победа с 2:0 срещу Макаби (Тел Авив). Точни за домакините бяха Пабло Маза и Гиоргиос Зисопулос.Лига Европа, плейофи - първи срещи:РЕАЛ СОСИЕДАД - КРАСНОДАР 1:01:0 Прието (71)МИНУТА ПО МИНУТААСТЕРАС ТРИПОЛИС - МАКАБИ ТЕЛ АВИВ 2:01:0 Маза (29)2:0 Зисопулос (49)