Кардосо с първи гол за Трабзонспор, Фейенорд се измъкна в Киев (видео)

Доскорошният нападател на Бенфика Оскар Кардосо отбеляза първия си гол за Трабзонспор. Парагваецът оформи победата с 2:0 на турския тим над Ростов в първа среща от плейофите в Лига Европа. Той беше точен в 73-ата минута, а преди това за Трабзон се разписа и защитникът Карл Меджани.

Спарта (Прага) направи 1:1 като гост на холандския Цволе. Домакините откриха с гол на Лукоки, но Ладислав Крейчи осигури добър турнирен резултат на чешкия първенец.

Фейенорд малко изненадващо не успя да се справи със Заря (Луганск) и мачът завърши 1:1. Срещата се игра в Киев и премина при превъзходство на гостите, които обаче пропуснаха доста положения. Били вкара за Заря в 27-ата минута, а малко по-късно Митчъл Те Вреде изравни.

В Атина Панатинайкос разгроми датския Мидтиланд с 4:1. С хеттрик се отлични шведският таран Маркус Берг, а Йеспер Лауридсен от гостите, който бе открил резултата в 13-ата минута, си вкара и автогол в последните секунди.

ТРАБЗОНСПОР - РОСТОВ 2:0
1:0 Меджани (37)
2:0 Кардосо (73)

ЦВОЛЕ - СПАРТА (ПРАГА) 1:1
1:0 Лукоки (77)
1:1 Крейчи (82)

ЗАРЯ (ЛУГАНСК) - ФЕЙЕНОРД 1:1