Палачът на ЦСКА отново изненада Футболна Европа (видео)

Отборът на Зимбру е на път да се превърне в една от сензациите в тазгодишното издание на Лига Европа. Молдовците, които елиминираха във втория предварителен кръг на турнира родния гранд ЦСКА, вече са само на един мач от груповата фаза. Днес Зимбру изненадващо победи с 1:0 гръцкия ПАОК и този резултат обещава много интересен реванш в Солун. Единственото попадение в мача реализира Щефан Бургиу в 79-ата минута.

Подобно на мачовете срещу ЦСКА и австрийския Грьодиг, старши треньорът на Зимбру Олег Кубарев отново заложи на подчертано дефанзивна тактика. Неговият отбор се бранеше много организирано и дебнеше за грешки в противниковата защита. Гърците също бяха предпазливи и срещата отиваше към логично нулево равенство, но в 79-ата минута след едно центриране от корнер защитникът Щефан Бургиу се оказа най-съобразителен и с глава отбеляза така ценния гол за Зимбру.

В добавеното време молдовците можеха да изковат и по-комфортна преднина, но ударът на резервата Сергей Алексеев срещна гредата.

ЗИМБРУ - ПАОК 1:0
1:0 Бургиу (80)