Наполи и Атлетик (Билбао) си вкараха по един гол и оставиха развръзката за реванша (видео)

Отборите на Наполи и Атлетик (Билбао) не успяха да излъчат победител в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Мачът на "Сан Паоло" завърши 1:1, като явно развръзката ще бъде в реванша другата седмица. Гостите първи откриха резултата чрез Икер Муниаин в 41-ата минута, но Гонсало Игуаин изравни в 68-ата минута.Наполи започна мача по-добре и още в началото имаше няколко добри положения за гол. В 3-ата минута Марек Хамшик се освободи в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. Три минути по-късно Лоренцо Инсиние бе изведен сам срещу вратаря, но изстрелът му от воле не се получи и той не успя да отбележи.Постепенно обаче гостите успяха да овладеят натиска на своя съперник и също започнаха да поглеждат към вратата на Наполи. В 27-ата минута Лапорт отправи страхотен изстрел с глава минал на сантиметри от вратата. В 33-ата минута пък след отлично центриране в наказателното поле Ариц Адурис се извиси и стреля с глава, но Рафаел спаси. В 41-ата минута по-добрата игра на баските даде резултат. Оскар де Маркос напредна по крилото и намери Икер Муниаин, който с прецизен удар по земя заби кълбото в мрежата за 0:1.И в началото на второто полувреме Атлетик стоеше по-добре и пропуски пред вратата на Рафаел направиха Муниаин и Адуриц. Наполи обаче засили натиска в средата на полувремето и в 68-ата минута Гонсало Игуаин овладя една топка пред наказателното поле, напредна и стреля в обратния ъгъл, за да направи резултата 1:1. Само две минути по-късно домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Хосе Кайехон останал сам срещу вратаря не успя да отбележи. След това и Дрис Мертенс отправи бомбен удар в 83-ата минута, но Горка Ираисос виртуозно спаси. След това нов шанс имаше и пред Игуаин, който също не успя да преодоле стража на испанците.Така мачът завърши без победител, като леко предимство преди реванша има отборът на Атлетик заради гола на чужд терен.Наполи - Атлетик Б 1:10:1 Муниаин (41)1:1 Игуаин (68)НАПОЛИ: Рафаел, Маджо, Кулибали, Бритос, Албиол, Жоржиньо, Гаргано, Хамшик (Мичу 78), Кайехон, Инсиние (Мертенс 60), ИгуаинАТЛЕТИК: Ираисос, Лапорт, Рико, Баленсиага, Гурпеги, Бенят (Сан Хосе 75), Итураспе (Моран 89), Де Маркос, Сусаета (Сусаета 80), Муниаин, АдурицМИНУТА ПО МИНУТА