Старокин дебютира за Иртиш при загуба за купата

Орлин Старокин дебютира официално за казахстанския футболен клуб Иртиш Павлодар, който обаче отпадна от турнира за купата на страната след загуба с 0:1 в гостуване срещу Шахтьор Караганда. Старокин започна като титуляр в двубоя от четвъртфиналите. Българският краен бранител остана цял мач на терена, но не успя да помогне на своя тим, получил гол в 61-та минута. Автор на единственото попадение стана Камолидин Мурзоев, който получи топката след прострелно центриране в наказателното поле и я засече моментално във вратата на Никита Калмиков. Най-вероятният бъдещ тим на Станимир Стоилов - Астана, отнесе с 4:0 Тобол в друг мач от четвъртфиналите. Два гола вкара Дамир Коячевич, а по един добавиха Сичеро и Фокси Кетевоама.