Бербатов пак бележи, ПСЖ официално е шампион (видео)

Българският голмайстор на Монако Димитър Бербатов продължи головата си серия по френските терени при равенството 1:1 с Гинган в среща от 36-ия кръг на Лига 1. Родният стрелец реализира шестия си гол в първенството след точен удар с глава в 77-ата минута. В 83-ата Бербо беше сменен, а две минути по-късно Фатих Атък изравни и монегаските, вече по традиция, загубиха точки след излизане на Димитър. След ремито Пари Сен Жермен вече и на теория е новият стар шампион на Франция, след като има преднина от седем точки два кръга преди края.През първата част положенията не бяха много. Домакините привидно владееха ситуацията, но им липсваха положения. В 16-ата минута Хамес Родригес посегна да удари съперник без топка, но това остана скрито за съдията. Към края на полувремето Гинган създаде две добри положения, като с добра намеса се отличи вратарят на монегаските. В 43-ата минута Бербо получи първи добър шанс, но ударът му с глава от пет метра мина над гредата.През второто полувреме момчетата на Клаудио Раниеро натиснаха сериозно. В 48-ата съдията подмина положение за дузпа в наказателното поле на Гинган. Андре Раги беше спрян непозволено. В 57-ата Жереми Тулалан можеше да повтори гола на Трифон Иванов срещу Уелс, но сантиметри не му достигнаха. След корнер френският халф, позициониран на дъгата, засече топката от въздуха и бомбата профуча покрай напречната греда. В 69-ата Раги не можа да засече остро центриране отляво. Минута по-късно домакините основателно претендираха за дузпа след игра с ръка. Съдията отново замълча въпреки че ръката спря удара на Мустафа Ятабаре. В 72-ата минута шут на Бербатов беше отклонен от крак на защитник и попадна в ръцете на вратаря. В 77-ата Бербо беше оставен непокрит на шестия метър от голлинията и след отлично центриране отдясно българинът опъна мрежата след прецизно насочване с глава. Шест минути по-късно Димитър беше заменен и заслужено получи овации от стадион "Луи II". В 85-ата минута гостите успяха да изравнят в една от редките си атаки за второто полувреме. Фатих Атък се разписа с хубав удар от ждроб в близкия ъгъл на вратаря - 1:1. В 88-ата резервата от състава на гостите Мустафа Диало получи червен картон след безумен удар глава в глава срещу скочилия за топката Тулалан.Така Гинган се утвърди като кошмарен съперник на Монако, след като преди няколко седмици отстрани "бяло-червените" от 1/2-финала за Купата на Франция. В Париж пък е време за празненства след четвъртата титла на ПСЖ, които тази вечер приемат Рен.СЪСТАВИТЕМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ